Czym ma się kierować przyszły właściciel malamuta w poszukiwaniu szczeniaka dla siebie ?

Zawsze wyglądem pieska ? Czy ma być największy czy taki pośrodku swojego rodzeństwa ?

Jakie cechy musi mieć szczenię alaskan malamuta, aby to był właśnie ten nasz piesek ?

Przede wszystkim szukać musimy hodowli, w której rodzice piesków systematycznie pracują. Nie jest istotne czy są to treningi z ciężarem czy może treningi detekcji węchowej, a może przy przeszkodach. Form rozwoju psa jest wiele. I to nie tylko formy rozwoju fizycznego.

Jeśli właściciel psa zajmuje psu czas nie tylko na spacerach ale rozwija jego ciało, siłę, wytrzymałość i charakter, możemy być pewni, że trafiliśmy do odpowiedniej hodowli.

Oprócz treningów które rozwijają psa ważna jest psychika rodziców szczeniaka. Psychika malamuta musi być bardzo stabilna. To nie jest pies nerwus, to nie jest pies agresor. To doskonale wyważony zwierzak, który zawsze nas wspiera.

To pies, który oddaje serce i stoi zawsze po stronie swojej rodziny.

Oczywiście jak to w rodzinie mogą zdarzyć się niesnaski czy małe nieporozumienia, szczególnie pomiędzy małymi dziećmi a szczeniakami. Ale to normalne a od nas wymaga tylko wiedzy jak postępować w takich przypadkach.

Kierujmy się przy wyborze szczeniaczka nie tylko jego wielkością. Często wybrany najmniejszy ze stada, bardzo szybko może okazać się po 1,5 roku największym wśród swoich braci i sióstr ze względu na prawidłowe karmienie w nowym domu. Dlatego nie rekomendujemy poszukiwania największego szczenięcia.

Najważniejszymi cechami malamutów są: opanowanie, odwaga, ciekawość, upartość, łagodność, siła. To jest już przypisane do każdego alaskan malamuta. Przyszły właściciel musi tylko w odpowiedni sposób wpływać na równowagę tych wszystkich cech.

Polecamy wszelkiego rodzaju literaturę, szkolenia i poszukiwania rozwiazywania problemów z psami jeśli takie się pojawią. Istnieje wiele poradników i książek, które pomogą nam przygotować siebie i domowników na pieska i różnego rodzaju niespodzianki.