Dogtrekking
To cudowne połączenie. Pies i człowiek. Lina czy amortyzator łączący oboje. To wpływa nie tylko na zacieśnianie więzi pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem ale również wzmacnia emocjonalnie wszelkie relacje tej pary. Wpływa na większe zrozumienie potrzeb oraz oswaja wzajemne emocje.
Prawdopodobnie nazwę oraz sposób podróży i sprzęt - zapoczątkowali turyści w USA. Ale zdecydowanie w europie  -dogtrekking, jest teraz jedną z najlepszych form, wspólnego łażenia po górach czy lasach. Nie trzeba mieć super sprzętu czy odzieży - wystarczy, plecak, woda, trochę prowiantu, mapa klasyczna (na zawodach) smartfon z mapami jeśli robimy to amatorsko oraz wytyczone cele - i już możemy rozpoczynać nasza piękną wspólną przygodę.
Jeśli decydujemy się na wędrówki indywidualne - nasz wspólny spacer z psem możemy dopasować kilometrażem do możliwości - przecież z nikim się nie ścigamy.
Dostępność tras leśnych na całej niemal powierzchni naszego kraju, to najlepsze możliwości jakie daje nam przyroda.
Poprawimy nie tylko kondycję fizyczną - naszą i pieska, ale też spędzimy super czas na zdrowym powietrzu. Te chwile w całkowitym relaksie i ciszy to ukojenie dla naszych codziennych obowiązków. To chwila tylko dla Ciebie i psa.
Jeśli planujesz właśnie takie spędzanie czasu ze swoim czworonogiem - na kilka dni wcześniej sprawdź mapę i zaplanuj trasę. Zaplanuj miejsca pośrodku trasy gdzie możecie awaryjnie skończyć. Sprawdź na dzień wcześniej prognozy pogody. Nie przekarmiaj psa w dzień waszej wyprawy ale zabierz dla niego coś pysznego. On też po kilku kilometrach poczuje się głodny. Zawsze pamiętaj o wodzie ! Dla przyjaciela i dla siebie.
Polecamy dogtrekking jako aktywność dla każdego !