Jak wychowuje się dziecko z psem ?

 
To idealne połączenie. Na przykładzie relacji naszej teraz już 5 letniej córki, możemy śmiało napisać, że dziecko rozwija się inaczej. Szybciej uczy się odpowiedzialności za drugą istotę. Potrafi łatwiej wyrażać emocje. Poznaje potrzeby drugiej istoty. Co ważne, codzienne dbanie o zwierzęta, uczy pracy i wprowadza bardzo pozytywne nawyki. To w dobie nowoczesnych technologii, świetny sposób na odciągniecie naszej pociechy od tableta czy filmików na YT. 
Cudownie obserwować, kiedy nasze dzieci (Cyprian -13 lat) grają wspólnie z psami w piłkę. Ania wyczesuje psiaki, wyciąga "rzepki" z psich sierści. Sprząta legowiska, zamiata czy nalewa wodę do miski. 
Takie obrazki jak codzienne czytanie książek, czy pokazywanie psiakom obrazków, mamy na co dzień.
Dziecko czuje się też bezpieczniej kiedy wie, że malamut zawsze stanie po jego stronie i nie pozwoli zrobić mu krzywdy.
Te łagodne i cierpliwe psy, są doskonałymi opiekunami. 
Uczulić musimy jednak dzieci na psie miski. Czasami zabawa czy podkradanie miski, może zakończyć się warczeniem czy klepnięciem pyskiem. Malamut chyba tylko, miskę z zawartością będzie strzegł przed naszymi dziećmi. 
Kiedy syn jest na zdalnych lekcjach w domu a nas - dorosłych nie ma w tym czasie, możemy być pewni, że nikt nie wtargnie do naszego rodzinnego gniazda, bo strzegą go dumne malamuty :) 
Pamiętaj, że czystej krwi malamuta możesz poszukać w polsce tylko i wyłącznie z hodowli zrzeszonej w ZKwP (międzynarodowe FCI) . Wystrzegaj się psów z innych związków. Nigdy nie będziesz miał pewności kto był jego przodkiem. Tylko hodowcy w związku, są zobowiązani do szeregu badań u swoich psów reproduktorów. Można sprawdzić kilka pokoleń do tyłu pieska, którego pragniemy. Dlatego tak ważne jest aby pseudo hodowle eliminować z uwagi na warunki tam panujące.  Szczeniak z hodowli ZKwP będzie tym, który jest bezpieczny dla naszego dziecka. Odpowiednio socjalizowany i stabilny.